News Photo

Amerikan Panel Kapıların Kullanım Alanları

Amerikan Panel Kapı Modelleri Nelerdir? Son zamanlarda iç kapı modellerinde büyük bir değişim olduğunu hepimiz fark etmişizdir. Yakın geçmişte birkaç farklı tip iç kapı modeli varken günümüzde birçok farklı tip kapı modeli olduğunu söylemek mümkündür. Yani artık klasikleşmiş birkaç farklı tip kapı tercih etmek yerine farklı özelliklere sahip onlarca kapı modelinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Günümüzde en çok dikkat çeken kapı modellerinden biri amerikan panel kapı modelleridir. Yurt dışında uzun yıllardır kullanılan amerikan panel kapı modelleri son yıllarda ülkemizde de popüler olmaya başladı. Diğer kapı modellerine göre daha işlevsel ve özelliklerini daha fazla olması amerikan panel kapı modellerini ön plana çıkarıyor. Peki Amerikan panel kapı nedir? Modelleri ve özellikleri nelerdir? Gelin daha da yakından inceleyelim.

Amerikan Panel Kapı Nedir?

Amerikan Panel Kapılar kalın HDF (bir çeşit MDF) den üretilmiş 2 adet kapı yüzeyinin  köknar, ladin ya da çam ağacından yapılmış boy serenler ile oluşturulan çerçeveye tutkallanıp yüksek sıcak ortamlarda preslenerek üretilen iç kapı modellerindendir. Amerikan panel kapı modelleri farklı tasarım ve yapıda üretilebilmektedir. Bu sebeple bazı amerikan panel kapıları birbirinden ayırt etmek zor olabilir. Farklı yapılarda olmaları çeşitliliği arttırmakta ve daha fazla satılmasını sağlamaktadır. İç cephede tasarıma katkısı ile yarar sağlarken ses yalıtım gibi önemli özellikleri sayesinde hem işletmelerde hem de evlerde kullanılabilmektedir. Dilerseniz gelin 2019 yılının en çok tercih edilen amerikan panel kapıların özelliklerini inceleyelim.

Özellikleri

Dayanıklılık: Amerikan panel kapıların birçok farklı yapısının olduğundan ve bazıların birbirine hiç benzemediğinden bahsetmiştik. Amerikan panel kapıların tamamında sıcak presleme yapıldığı için diğer iç kapı modellerinden çok daha dayanıklıdır.

Hafif: Amerikan panel kapılar oldukça dayanıklı ve sağlam yapısına rağmen hafif kapılardandır. Hafif olması kapının zorlanmadan açılıp kapanmasını sağlıyor. Aynı zamanda hafif yapısı montaj işlemlerini de çok daha kolaylaştırmaktadır.

Isı ve Ses Yalıtımı: Isı ve Ses yalıtımı genellikle okul, dershane, kurs, hastane, ofis, otel gibi iş yerlerinden talep edilmektedir. En çok kullanılan iç kapı modellerinden birinin ısı ve ses yalıtımına uygun olması düşünülemez tabii. Amerikan panel kapıları kullanarak hem tasarruf edebilirsiniz hem de ses geçirmeyen yapısı sayesinde evinizde ya da iş yerinizde rahat edersiniz.

İçe ve Dışa Doğru Açılabilme: Bu özellik amerikan panel kapıları diğer kapılardan gözle ayıran en büyük özellik diyebiliriz. Amerikan Panel kapıların hem içe hem de dışa doğru açılabilen modelleri bulunmaktadır. Bu özelliğe isteğinize göre sahip olabilirsiniz. Her ev ya da iş yeri yapısına uygun olmayacağını düşünürsek satın almadan önce firma yetkilisi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Nem: İç kapı modellerinde en çok sorun çıkaran madde suya dayanıklılıktır. Banyo ya da nem alabilecek odalara monte edilen iç kapıların şişme sorunu amerikan panel kapılarında mümkün değildir. Amerikan panel kapılar suya dayanıklı iç kapı modellerindendir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Temizlik: Kapının temizliği için endişelenmenize gerek yok. Aslına bakarsak amerikan panel kapıların toz çekmeyen bir yapısı vardır. Yani sürekli temizlik gerektirmeyen kapı modellerindendir. Sabunlu su ya da deterjan kullanmanıza gerek kalmadan ıslak bir bez kullanarak temizliğinizi tamamlayabilirsiniz. Temizlik konusunda hassassanız sabunlu su da kullanabilirsiniz. Kimyasallar amerikan panel kapılara zarar vermese de kullanmanızı önermiyoruz.

Amerikan Panel Kapıların Kullanım Alanları

Amerikan Panel kapılar yatak odalarında, salonlarda, tuvaletlerde, mutfaklarda yani evin her odasında kullanılabilmektedir. Eğer isterseniz her odada farklı tip kapı kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak; tuvalet kapı modeli ile salon kapı modeli aynı yapıda olmayacaktır. Salon kapısında çıtalı ve camlı bir kapı modeli tercih ederken, banyo ve tuvalet kapılarında ise camsız kapı modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç gereği de farklı tip amerikan panel kapılar kullanabilirsiniz. Yani demek istediğimiz evinizin her girişi aynı genişlikte olmayabilir. Bu iş yerleri ve ofisler içinde geçerlidir. Böyle durumlarda girişinin büyüklüğüne bağlı olarak tek kanatlı ya da çift kanatlı olarak tercih edebilirsiniz. Tuvaletlerde tercih edilen kapılar ise direkt olarak camsız modeller olarak tercih edilebilmektedir. Bu kapı modelleri istenirse küçük buzlu camlı modelleri de bulunmaktadır. Yatak odası kapı modelleri ise yine camlı ya da camsız olarak tercih edilebilmektedir.

Eğer iç kapı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir iç kapı modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer iç kapı modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun iç kapı modellerini için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Amerikan Panel Kapı Modelleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

Etiketler: amerikan panel kapı modelleriamerikan panel kapılardayanıklı iç kapılariç kapıiç kapı modeliiç kapı modelleri


Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI