News Photo

Amerikan Kapılar Nasıl Temizlenir?

Amerikan kapıların temizliği diğer kapılardan farklıdır. Uzun süreli kullanım için Amerikan kapılar doğru yöntemlerle temizlenmelidir.

Amerikan kapılarının içerisinde farklı maddeler vardır. Dolayısıyla normal temizlik yöntemleri bu maddeleri yıpratır.

Amerikan kapıların temizliğinde tuz ruhu, çamaşır suyu, cif gibi temizlik malzemeleri kullanamamalısınız. Bu malzemeler kapıyı yıpratır ve çürümesine sebep olabilir. Eğer kapınızda cam bölümü varsa, bu bölümü cam temizleyici malzemelerse temizleyebilirsiniz. Fakat sadece cam kısmını bu şekilde temizlemelisiniz.

Amerikan kapılar sert yüzeyli bezlerle silinmemelidir. Temizlikte sabunlu sünger, kuru bez, cam bezi, nemli bez ya da kapı temizliği için özel üretilmiş bezlerden kullanabilirsiniz.

Temizlik için sabunlu su hazırlayın. Kapınızı bu suyla iyice silin. Ardından ıslak bezle silin. Sabun artığı kalmamasına dikkat edin. Ardından kapınızı kuru bir bezle hiç nem kalmayacak şekilde silin. Genel temizliğini bu şekilde yapabilirsiniz.

Amerikan kapıların günlük temizliği içinse kuru bir bez kullanabilirsiniz. Kuru bir bez yardımıyla kapınızın tozunu alabilirsiniz.


Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI