News Photo

Amerikan Kapıların Önemli Özellikleri

Amerikan Kapı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Amerikan kapı nedir? Amerikan kapının özellikleri nelerdir? Hem kullanışlı yapısıyla hemde tasarımıyla yaşam alanlarında tercih edilen kapı modellerinden olan Amerikan kapılar şık, dayanıklı, kullanışlı ve hafif yapısıyla tercih sebebi olabiliyor. Onlarca farklı Amerikan kapı çeşidi arasından yaşam alanlarınızdaki dekorasyona uygun olanını seçerek mükemmel bir uyumun başlangıcını yakalayabilirsiniz.

Evlerin içerisinde kullanılan oda kapıları tasarıma katkısı ile yarar sağlarken, ısıyı koruma, ses yalıtımı sağlama gibi farklı özellikleri de sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda teknolojinin artması ile birlikte farklı tasarımda, ses yalıtımında bu zamana kadar görülmemiş performans sunan kapı modelleri üretilmektedir. Hatta direkt ses yalıtımı sağlanan odalara özel olarak bile üretilen kapılar bulunmaktadır. Ancak daha çok günlük kullanımda genel özellikleri ile kullanıcıları tatmin eden kapı modellerinden olan Amerikan kapıların özellikleri nelerdir?

Amerikan Kapıların Önemli Özellikleri

Amerikan kapı modelleri farklı tasarım ve yapıda üretilmektedir. Her yaşam alanına göre uyarlanabilen bu kapı çeşitlerinde hem içe hem de dışa doğru açılabilen kolay kullanım için imkân sağlayan kapı modelleri bulunmaktadır. Böylece konforlu bir kullanım imkânı ile rahat bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Bu kapı üretim teknolojileri ve üretiminde kullanılan malzemeleri ile daha sağlıklı ve kaliteli bir yapıda gelmektedir. Bu malzemeler kapıya hafiflik katarken aynı azmanda sağlam bir yapı sunuyor. Darbeye, ısıya, neme ve çürümeye karşı dayanıklı bir yapıda olan Amerikan kapılar hemen hemen tüm yaşam alanlarında sorunsuz bir şekilde tercih ediliyor. Özellikle ahşap kapılarda neme ve su alımına bağlı olarak yaşanan şişme sorunu Amerikan kapı modellerinin doğasında bulunmuyor.

İç kapı modellerinin genellikle ısı ve ses yalıtımı sağlaması açısından sürekli kapalı kalması gerekmektedir. Ancak yaşam alanlarınızda beslediğiniz evcil hayvanlarınız varsa evinizde rahatça dolaşabilecektir. Hemen hemen kapalı konumda duran iç kapınız evcil hayvanınızın patisi ile açılabilecek hafifliktedir.

İleri teknoloji ürünleri ile imal edilen Amerikan kapılar uygun fiyatlıdır. Uygun fiyatlı Amerikan kapı modelleri olduğu gibi fiyatı yüksek kapı modelleri de bulunmaktadır. Ancak genel olarak Amerikan kapıların fiyatları ortalama fiyat skalasının altında yer almaktadır. Bunun sebebi malzeme, hafiflik, teknoloji, üretim hızı gibi etmenlerdir. Klasik kapı modellerine göre daha hızlı ve hafif olarak üretilen kapı modelleri daha az maliyet ile üretilebildiği için daha uygun fiyatlar ile kullanıcısıyla buluşmaktadır.

Klasik yaşam alanlarında Amerikan kapı modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle şık ve etkileyici tasarımlara sahip Amerikan kapı modellerini tercih ederek yaşam alanlarınızdaki eşsiz tasarımı destekleyebilirsiniz.

Amerikan Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Amerikan kapılar yatak odalarında, salonlarda, tuvaletlerde, mutfaklarda, hemen hemen evin tüm odalarında kullanılabilmektedir. Odadan odaya farklılık gösterebilecek kapı modelleri tam bir ahenk içerisinde seçilmelidir. Örneğin tuvalet kapısının modeli ile salon takımının modeli aynı yapıda olmayacaktır. Salon kapısında çıtalı ve camlı bir kapı modeli tercih ederken, banyo ve tuvalet kapılarında ise camsız kapı modelleri tercih edebilirsiniz.

Salonlarda tercih edilen Amerikan kapı modelleri salonun girişinin büyüklüğüne bağlı olarak tek kanatlı ya da çift kanatlı olarak tercih edilmektedir. Özellikle salonlara özel olarak üretilen çıtalı ve camlı kapı versiyonları olan bu modeller tercih edilerek ferah yaşam alanları inşa edilebilmektedir.

Tuvaletlerde tercih edilen kapılar ise direkt olarak camsız modeller olarak tercih edilebilmektedir. Bu kapı modelleri istenirse küçük buzlu camlı modelleri de bulunmaktadır. Yatak odası kapı modelleri ise yine camlı ya da camsız olarak tercih edilebilmektedir. Geniş girişli yatak odaları olabileceği ve çift kanatlı kapıların kullanılabileceği gibi çift kanatlı yatak odası kapı modelleri de bulunmaktadır. Mutfaklarda tercih edilen kapılar ise daha çok iki yana açılabilen modellerden olacaktır. Özellikle elleriniz doluyken kapıyı açmanın ve kapatmanın daha kolay olabilmesi için her iki tarafa da açılan eski Hollywood filmlerinde yer alan kapı tasarımları tercih edilebilmektedir.


Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI