News Photo

Lake kapının temizliği nasıl yapılır

Oda kapıları arasında şıklık ve görsellik açısından göze hitap eden ve kendini belli eden kapı çeşidi olan lake kapı en çok tercih edilen kapılar arasında yerini almaktadır. Lake kapılar kalite ve model seçeneklerindeki zenginlikten dolayı iç mekan kapısı tercihleri arasında yer almaktadır.

Lake kapı nedir

Lake kapı; üzerlerine çeşitli desen ve modeller çıkartılabilen ve yüzeyine parlak yada mat boya işlemi yapılan kapılardır. Lake kapılar mobilya kapı olarakta bilinmektedir. Lake kapılar görsellik açısından ve kalite bakımından kendini ön planda tutan kapılar arasında yerini almaktadır.

Lake kapının yapısı ve özellikleri

Lake kapı genel olarak 6mm mdf yüzeylerden oluşmaktadır. Daha teknik detaya inecek olursak kapı imalatı aşamasında öncelikle kapı kanadının kasası için seren olarak tabir edilen ağaçlardan iskelet oluşturulmakta ve bu iskelet içersine petek kartonlar döşenmekte. Sonrasındaysa mdf plakalar önlü arkalı olarak pres yardımıyla yapıştırılmaktadır. Aşağıdaki şekilden lake kapının iç yapısını inceleyebilirsiniz.

Kapı yüzeyine dilerseniz CNC makinesinde desenler verilerek model çıkarttırılabilmektedir. Ve lake kapılarda seçeceğiniz modellere cam uygulamasıda yapılabilme imkanı bulunmaktadır.

Lake kapıların özellik ve kullanım bakımından bi çok avantajları bulunmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için lake kapı avantajları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lake kapı nerelerde kullanılır

Lake kapı kullanım alanları günümüzde bir çok yerde kullanımı olan kapılardır. İç mekan kapısı olarak odalarınızın tamamında lake kapı uygulaması yapılabilme imkanına sahiptir.

Evlerinizde mutfak, salon, yatak odasından tutun wc banyonuza kadar tüm alanlarda bu kapılar kullanılabilmektedir. Camlı camsız olarak imal edilebilmeleri sayesinde tüm odalarda model farkı olmadan bir uyum içersinde kullanabileceğiniz kapılardır.

Lake kapının temizliği nasıl yapılır

Lake kapılar pürüzsüz bir yüzeye sahip oldukları için kolay temizlenmektedirler. Lake kapılarınızı temizlerken kesinlikle kimyasal maddelerle silmeyin. Ve kapınızdaki lekeleri temizlemek için ovmayın. Kapı yüzeyiniz boyalı ve cilalı olduğundan yüzseydeki boya ve cilaya zarar vererek izler oluşmasına sebep olursunuz.

Lake kapınızı silmek için nemli bir bez yardımıyla silerek sonrasındaysa kurulayarak kapı temizliğinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer kapınızı daha iyi temizlemek isterseniz temizleme suyunuzun içersinize bir miktar renksiz sirke ekleyerek bezinizi ıslatıp

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI