News Photo

DOĞAL KAPLAMALI MASİF İÇ KAPI NASIL YAPILIR?

Kapı kanadı; ahşap karkas suni kurutulmuş köknar ağaçtan imal edilmiştir. Kullanılan budaksız ahşap keresteye finger-joint ekleme uygulaması yapılmaktadır.

Bu yöntemle kapının eğilme ve dönme riski giderilmektedir. Kanat kalınlığı 42mm.olarak ve lambasız şekilde imal edilmektedir.
Ahşap konstrüksiyon üstü, 6mm MDF panel üzerine doğal kaplama uygulaması yapılmaktadır. Meşe, ceviz, venge ve maun olarak doğal kaplama seçenekleri mevcuttur.
Kanat konstrüksiyon arasında dolgu malzemesi olarak kraft petek kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde delikli yonga levha ızgara dolgu ya da masif ahşap ızgara dolgu cinsleri kullanılmaktadır.
Gerektiğinde amaca uygun olarak cam boşluğu ve cam çıtası kanar üzerinde teşkil edilebilmektedir.
Kasa gövdesi parçalı köknar ağaç, üst ve alt kısımları 3mm MDF presli olarak üretilmektedir.
Pervazlar, kanal geçmeli, başlık birleşimleri 900 dır.10mm MDF malzemeden imal edilmektedir. MDF üzeri seçilen doğal kaplama malzemesi preslenmektedir.
Kasada teşkil edilen kanala yerleştirilen conta, kapı komplesinde hava ve ses yalıtımını sağlamaktadır.
Siparişe göre yerinde ölçü alınarak, ölçüye göre özel üretim yapılmaktadır.
Kasalar duvara poliüretan köpükle yapıştırılır. Pervazlar silikon ile kasaya birleştirilir. Geriye dönüşümlü olarak demonte özelliğine sahiptir.
Kanat yan kenarlarına ve kasada görünen kısımlara seçilen renkte boya uygulaması yapılır.
Mevcut renk kartelâsından seçilen renklerle, seçilen doğal kaplama rengine uygun ahşap koruyucu boya uygulaması yapılmaktadır.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI