News Photo

Beyaz kapı nasıl silinir?

Beyaz kapılar nasıl temizlenir?

Beyaz kapıların yapıldığı malzeme gereği temizlikleri diğer kapılardan farklıdır. Bu nedenle daha özenli bir temizleme yöntemi uygulanması gerekir. İşte beyaz kapıları temizlemenin en kolay yolu...

Ev dekorasyonunda kullandığımız eşyalar farklı özellikte olduğundan, uyguladığımız temizlik yöntemleri de farklı olmalıdır. Beyaz kapılar çok fazla temas ve rengi nedeniyle daha hızlı kirlenir. Bu nedenle kapı temizliğiniz için periyodik bir temizlik zamanı belirlemeniz doğru olacaktır.

- Beyaz kapı nasıl silinir?

Beyaz kapıların içerisinde farklı madde bulunduğu için normal temizlik yöntemleri bu maddeleri yıpratır. Beyaz kapıların temizliğinde çamaşır suyu, cif ya da tuz ruhu gibi temizlik ürünlerini kullanmamalısınız.

- Bu temizlik ürünleri kapının yıpranmasına ve çürümesine neden olur. Eğer beyaz kapılarınızda cam bölümü var ise bu bölümleri cam temizleyici ürünlerle silebilirsiniz.

- Beyaz kapılar sert sünger beziyle silinmemeli. Temizlik için kuru sünger, sabunlu sünger, cam bezi, nemli bez ya da kapı temizliği için özel üretilmiş bezleri kullanabilirsiniz.

- Beyaz kapıların günlük temizliği için kuru toz bezini kullanabilirsiniz.

Beyaz kapı nasıl temizlenir?

Lekeler beyaz ve açık renge boyanmış tahtalar üzerinde de kötü izler bırakır. Beyaz renkli mobilyaların temizliği için; çiğ bir patatesi ortadan ikiye kesin, daha sonra lekeli bölgeye hafifçe sürün. Bunu yaptığınızda lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Sararan kapılarınız için:

Soğanın kabuğunu soyun ve yumuşayıncaya kadar haşlayın, hafif ılık olduğunda bir temizlik bezini soğanlı suya batırın ve sararan kapılarınızı da bu şekilde temizleyin.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI