News Photo

Oda Kapısı Modelleri

Aklınıza gelebilecek her türlü renk ve tasarımda oda kapısı bulmanız mümkündür. Oda kapısının iç ve dış kısmında kullanılan malzemeye göre yapısı ve tasarımı değişkenlik göstermektedir. Örneğin Lake kapıların yüzeyi pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Fakat Amerikan kapıların yüzeyi de desenlidir. Doğal olarak pürüzsüz bir yüzey isteyenlerin Lake kapı tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Oda kapısı modelleri; boya kapılar, kaplama kapılar ve ahşap kapılar olmak üzere üçe ayrılır diyebiliriz. Boya kapılar adından da anlaşıldığı gibi dış kısmı boya olan ve daha sonradan istenildiği takdirde tekrar boyanarak rengi değiştirilebilen kapılardır. 

 Herkes evinin şık ve ferah görünmesini ister. Evlerinize bu özellikleri kazandırabilmenizin yolu ise oda kapılarından geçer. Çünkü bir eve girildiğinde göze çarpan ilk unsur odalarda kullanılan kapı olacaktır. Dolayısıyla oda kapılarınızın kaliteli ve şık olması çok önemlidir. Oda kapısı modelleri, evinizde yapmak istediğiniz tasarıma uygun seçilmelidir. Fakat bazı renkler var ki her türlü ortama rahatlıkla ayak uydurabilirler. Bu renklerden biri ipek mat beyaz denilen bir renktir. Günümüzde kullanılan kapıların %60'ı ipek mat beyaz renk üretilmektedir. 

 Evlerinizin salonunda, mutfağında hatta banyo ve tuvaletlerinde dahi mobilya kapılar kullanılabilir. Ofis ortamlarında ya da otel gibi işletmelerde dahi sıklıkla kullanılırlar.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI