News Photo

Amerikan Kapı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Amerikan kapılar, evlerde ve işyerlerinde sıklıkla karşımıza çıkan ahşap malzemeli kapı çeşididir. 
Bu kapılar, kasa olarak satın alınabileceği gibi istenildiği zaman sadece kanat olarak satın alınarak farklı kapı kasası çeşitleri ile kombinlenerek de kullanılabilir. 
Birbirinden farklı görsel özelliklere ve malzemeye sahip olan Amerikan kapılar çeşitli modelleri ile iç mekanlar için dekoratif ve fonksiyonel bir seçenektir.

Etkileyici Görselliğe Sahip Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan kapı modelleri ahşap esaslı bir kapı çeşidi olduğundan ürünlerin özellikle kanat kısmında pek çok farklı görsel detaya yer verilebilir. 
Lambri benzeri işlemelerin sık kullanıldığı ahşap kapılar, bu anlamda farklı tarzdaki iç mekanlara uyumluluk gösterebilir. 
Daha klasik bir dekorasyona sahip oda ve salonların kapısı için ise klasik lambri detaylarına benzeyen desenlerin yer aldığı Amerikan kapılar tercih edilir. 
Bazı Amerikan kapılar doğrudan mdf üzerine düz renk ahşap kaplamadan üretilirken, meşe kapı, ceviz kapı gibi doğal ağaç dokulu Amerikan kapı çeşitleri de mevcuttur.
 Panel kapı seçenekleri de genel olarak beyaz renkte karşımıza çıkan kendiliğinden desenli kapı panellerinden oluşan kapılar arasında yer alır. 
Genel olarak hem sağ hem sol seçeneği ile satışa sunulan bu ürünler kendiliğinden kapı koluna sahiptir. 
Ancak isteğe bağlı olarak bu tip aksesuarları dışardan satın alabilir; Amerikan kapılar arasında kendinize özgü model farklılıkları yaratabilirsiniz.

Amerikan Kapı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Amerikan kapılar malzeme ve görsel özelliklerine göre sınıflandırılırken fiyatları da bu doğrultuda değişiklik gösterir. 
Özellikle doğal kaplamalı kapılar, pahalı bir malzemeden üretildiği için daha yüksek maliyete sahiptir ve panel kapılara oranla daha yüksek fiyatlardan satışa sunulurlar. 
Ayrıca set halinde kanat ve kasanın bir arada satıldığı ürünlerin fiyatları da sadece kasa veya sadece kanat olarak satılan Amerikan kapılar ile kıyaslandığında daha yüksektir. 
Ancak her türlü satın aldığınız bir Amerikan kapı kanadına uyumlu başka bir kasa da almanız gerekeceğinden dolayı toplama bakıldığında set olarak satılan ürünler sizin için daha avantajlı birer seçenek olabilir.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

YİĞİT KAPI